Kurset e këmbimit USD — KZT kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar dhe Kazakistani Tenge, calculator, vullneti sa

1,00 USD Shtetet e Bashkuara Dollar
371,02 KZT Kazakistani Tenge
Kjo kursit të këmbimit USD/KZT relevant në datën 18.12.2018 17:56
Informacion mbi monedhave
Ju jeni në faqen Konvertimi Valuta Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) и Kazakistani Tenge (KZT). Kursi i këmbimit është up-to-date 18.12.2018 17:56.

Shtetet e Bashkuara Dollar (kodi ndërkombëtar USD) — është monedhë lokale në vende të tilla si: American Samoa, British Indian Ocean Territory, British Virgin Islands, SHBA Virgin Islands, Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik, Timori Lindor, Guam, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Puerto Rico, Northern Mariana Islands, SHBA, Ishujt Turks dhe Caicos, Ekuador.
Kazakistani Tenge (kodi ndërkombëtar KZT) — është monedhë lokale në vende të tilla si: Kazakistani.
Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)
USD KZT
1 371,02
5 1 855,10
10 3 710,20
50 18 550,99
100 37 101,97
200 74 203,94
500 185 509,86
1000 371 019,72
2000 742 039,44
5000 1 855 098,61
10000 3 710 197,22
20000 7 420 394,44
50000 18 550 986,10
data 18.12.2018 17:56
Valuta kodi ISO USD
Simbol $ • US$
Cilat vende

  American Samoa

  British Indian Ocean Territory

  British Virgin Islands

  SHBA Virgin Islands

  Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik

  Timori Lindor

  Guam

  Ishujt Marshall

  Mikronezi

  Palau

  Puerto Rico

  Northern Mariana Islands

  SHBA

  Ishujt Turks dhe Caicos

  Ekuador

I pjesshëm Dime (1/10), cent (1/100), Mill (1/1000)
Monedha 1 dhe 5 cent, 1 dime, 1/4, 1/2 dhe 1 USD
Kartëmonedhat e parave 1, 2, 5, 10, 20, 50 dhe 100 USD
Viti i futjes -
Monedhë Previous -
Emetuesi SHBA
Banka e lëshimit Sistemi i Rezervës Federale
Kartëmonedhat Prodhuesi Byroja e gdhendje dhe Printime
Nenexhik United States Mint
 
Kazakistani Tenge (KZT)
KZT USD
1 0,00
5 0,01
10 0,03
50 0,13
100 0,27
200 0,54
500 1,35
1000 2,70
2000 5,39
5000 13,48
10000 26,95
20000 53,91
50000 134,76
data 18.12.2018 17:56
Valuta kodi ISO KZT
Simbol ₸ • T • тңг
Cilat vende

  Kazakistani

I pjesshëm Tiyn (1/100)
Monedha 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 KZT
Kartëmonedhat e parave 200, 500, 1000, 2000, 5000, 10 000, 20000 KZT
Viti i futjes 1993 vit
Monedhë Previous Ruble BRSS (SUR) / Rubla ruse (RUR)
Emetuesi Kazahstan
Banka e lëshimit Banka Popullore e Republikës së Kazakistanit
Kartëmonedhat Prodhuesi Fabrika kartëmonedhë e Bankës Kombëtare të Republikës së Kazakistanit
Nenexhik Kazakhstan Mint
Zona të njohura të shkëmbimit
Dërgoja një Shoku
Zgjidh qytetin
Podgoricë Niksic Pljevlja Cetinje Tivari Berane Ulqin Tivat Kotor Budva Mojkovac Danilovgrad Kolašin Bijela Spiçi Prčanj Andrijevica Golubovci Plavë Bijelo Polje
zgjidhni vendin
Afganistan Afrika e Jugut Algjeri American Samoa Andorra Angolë Anguilla Antigua dhe Barbuda Antilles Arabia Saudite Argjentinë Armeni Aruba Australi Austri Azerbaixhan Bahamas Bahrain Bangladesh Barbados Bashkim Bashkimi Europian Belgjikë Belize Benin Bermudas Bjellorusi Bolivi Bosnja dhe Hercegovina Botsvanë Bouvet Brazil Bregun e Fildishtë Britani e Madhe British Indian Ocean Territory British Virgin Islands Brunei Bulgari Burkina Faso Burundi Butan Çad Cape Verde Cook Islands Danimarkë Dominica Egjipt Ekuador Emiratet e Bashkuara Arabe Eritrea Estoni Etiopi Filipinet Finlandë Fixhi Francë Gabon Gambia Gana Gërnzi Gini Gini Gjeorgji Gjermani Gjibraltar Grenada Grenlandë Greqi Guadeloupe Guajana Guam Guatemala Guinea Ekuatoriale Guinea-Bissau Haiti Holandë Honduras Hong Kong Hungari Indi Indonezi Irak Iran Irlandë Ishujt Aland Ishujt Falkland Ishujt Faroe Ishujt Kajman Ishujt Kokos Ishujt Marshall Ishujt Solomon Ishujt Turks dhe Caicos Ishulli i Njeriut Islandë Itali Izrael Japoni Jemeni Jordan Kaledonia e Re Kamboxhi Kamerun Kanadë Karrocë me dy rrota Katari Kazakistani Kenia Kili Kinë Kirgistani Kiribati Kolumbi Komoros Kongo Koreja e Veriut Kostarikë Kroacia Kubë Kuvajti Laos Lesoto Letoni Liban Liberi Libi Lihtenshtajn Lituani Luksemburg Macau Madagaskar Malajzia Malavi Maldive Islands Mali Mali i Zi Maltë Maqedoni Marok Martinique Mauritius Mavritani Mayotte Meksikë Mianmar Mikronezi Moldavia Monako Mongoli Montserrat Mozambik Namibia Nauru Nepal Niger Nigeri Nikaragua Niue Norfolk Northern Mariana Islands Norvegji Oman Pakistan Palau Palestinë Panama Papua Guinea e Re Paraguaj Peru Pitcairn Polinezia Franceze Poloni Portugali Puerto Rico Qipro Republika Çeke Republika Demokratike e Kongos Republika Dominikane Republika e Afrikës Qendrore Republika e Koresë Ruanda Rumani Rusi Sahara Perëndimore Saint Helena Saint Kitts dhe Nevis Saint Lucia Saint-Martin Salvador Samoa San Marino Sao Tome dhe Principe Senegal Serbia Seychelles SHBA SHBA Virgin Islands Shën Pierre dhe Miquelon Shqipëri Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik Sierra Leone Singapor Siria Sllovakia Sllovenia Somali Spanjë Sri Lanka Sudan Suedi Surinam Svalbard dhe Jan Mayen Swaziland Tajvan Tanzania Taxhikistan Thailand Timori Lindor Togo Tokelau Triko Trinidad dhe Tobago Tunizi Turkmenistani Turqi Tuvalu Uganda Ukrainë Uruguaj Uzbekistani Vanuatu Vatikan Vc Venezuela Vietnam Wallis dhe Futuna Ishujt Xhamaika Xhibuti Zambia Zelanda e Re Zimbabve Zvicra