Kurset e këmbimit USD — GBP kthyer Shtetet e Bashkuara Dollar dhe British Sterling Pound, calculator, vullneti sa

1,00 USD Shtetet e Bashkuara Dollar
0,78 GBP British Sterling Pound
Kjo kursit të këmbimit USD/GBP relevant në datën 13.11.2018 07:27
Informacion mbi monedhave
Ju jeni në faqen Konvertimi Valuta Shtetet e Bashkuara Dollar (USD) и British Sterling Pound (GBP). Kursi i këmbimit është up-to-date 13.11.2018 07:27.

Shtetet e Bashkuara Dollar (kodi ndërkombëtar USD) — është monedhë lokale në vende të tilla si: American Samoa, British Indian Ocean Territory, British Virgin Islands, SHBA Virgin Islands, Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik, Timori Lindor, Guam, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Puerto Rico, Northern Mariana Islands, SHBA, Ishujt Turks dhe Caicos, Ekuador.
British Sterling Pound (kodi ndërkombëtar GBP) — është monedhë lokale në vende të tilla si: Britani e Madhe, Gërnzi, Triko, Ishulli i Njeriut.
Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)
USD GBP
1 0,78
5 3,89
10 7,77
50 38,85
100 77,71
200 155,42
500 388,55
1000 777,09
2000 1 554,18
5000 3 885,45
10000 7 770,90
20000 15 541,80
50000 38 854,50
data 13.11.2018 07:27
Valuta kodi ISO USD
Simbol $ • US$
Cilat vende

  American Samoa

  British Indian Ocean Territory

  British Virgin Islands

  SHBA Virgin Islands

  Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik

  Timori Lindor

  Guam

  Ishujt Marshall

  Mikronezi

  Palau

  Puerto Rico

  Northern Mariana Islands

  SHBA

  Ishujt Turks dhe Caicos

  Ekuador

I pjesshëm Dime (1/10), cent (1/100), Mill (1/1000)
Monedha 1 dhe 5 cent, 1 dime, 1/4, 1/2 dhe 1 USD
Kartëmonedhat e parave 1, 2, 5, 10, 20, 50 dhe 100 USD
Viti i futjes -
Monedhë Previous -
Emetuesi SHBA
Banka e lëshimit Sistemi i Rezervës Federale
Kartëmonedhat Prodhuesi Byroja e gdhendje dhe Printime
Nenexhik United States Mint
 
British Sterling Pound (GBP)
GBP USD
1 1,29
5 6,43
10 12,87
50 64,34
100 128,69
200 257,37
500 643,43
1000 1 286,85
2000 2 573,70
5000 6 434,26
10000 12 868,52
20000 25 737,04
50000 64 342,61
data 13.11.2018 07:27
Valuta kodi ISO GBP
Simbol £
Cilat vende

  Britani e Madhe

  Gërnzi

  Triko

  Ishulli i Njeriut

I pjesshëm Penny (1/100)
Monedha 1, 2, 5, 10, 20, 25, 50 Penny, 1, 2, 5 GBP
Kartëmonedhat e parave 5, 10, 20, 50 GBP
Viti i futjes -
Monedhë Previous -
Emetuesi Angli
Banka e lëshimit Banka e Anglisë
Kartëmonedhat Prodhuesi -
Nenexhik Royal Mint (UK)
Zona të njohura të shkëmbimit
Dërgoja një Shoku
Zgjidh qytetin
Podgoricë Niksic Pljevlja Cetinje Tivari Berane Ulqin Tivat Kotor Budva Mojkovac Danilovgrad Kolašin Bijela Spiçi Prčanj Andrijevica Golubovci Plavë Bijelo Polje
zgjidhni vendin
Afganistan Afrika e Jugut Algjeri American Samoa Andorra Angolë Anguilla Antigua dhe Barbuda Antilles Arabia Saudite Argjentinë Armeni Aruba Australi Austri Azerbaixhan Bahamas Bahrain Bangladesh Barbados Bashkim Bashkimi Europian Belgjikë Belize Benin Bermudas Bjellorusi Bolivi Bosnja dhe Hercegovina Botsvanë Bouvet Brazil Bregun e Fildishtë Britani e Madhe British Indian Ocean Territory British Virgin Islands Brunei Bulgari Burkina Faso Burundi Butan Çad Cape Verde Cook Islands Danimarkë Dominica Egjipt Ekuador Emiratet e Bashkuara Arabe Eritrea Estoni Etiopi Filipinet Finlandë Fixhi Francë Gabon Gambia Gana Gërnzi Gini Gini Gjeorgji Gjermani Gjibraltar Grenada Grenlandë Greqi Guadeloupe Guajana Guam Guatemala Guinea Ekuatoriale Guinea-Bissau Haiti Holandë Honduras Hong Kong Hungari Indi Indonezi Irak Iran Irlandë Ishujt Aland Ishujt Falkland Ishujt Faroe Ishujt Kajman Ishujt Kokos Ishujt Marshall Ishujt Solomon Ishujt Turks dhe Caicos Ishulli i Njeriut Islandë Itali Izrael Japoni Jemeni Jordan Kaledonia e Re Kamboxhi Kamerun Kanadë Karrocë me dy rrota Katari Kazakistani Kenia Kili Kinë Kirgistani Kiribati Kolumbi Komoros Kongo Koreja e Veriut Kostarikë Kroacia Kubë Kuvajti Laos Lesoto Letoni Liban Liberi Libi Lihtenshtajn Lituani Luksemburg Macau Madagaskar Malajzia Malavi Maldive Islands Mali Mali i Zi Maltë Maqedoni Marok Martinique Mauritius Mavritani Mayotte Meksikë Mianmar Mikronezi Moldavia Monako Mongoli Montserrat Mozambik Namibia Nauru Nepal Niger Nigeri Nikaragua Niue Norfolk Northern Mariana Islands Norvegji Oman Pakistan Palau Palestinë Panama Papua Guinea e Re Paraguaj Peru Pitcairn Polinezia Franceze Poloni Portugali Puerto Rico Qipro Republika Çeke Republika Demokratike e Kongos Republika Dominikane Republika e Afrikës Qendrore Republika e Koresë Ruanda Rumani Rusi Sahara Perëndimore Saint Helena Saint Kitts dhe Nevis Saint Lucia Saint-Martin Salvador Samoa San Marino Sao Tome dhe Principe Senegal Serbia Seychelles SHBA SHBA Virgin Islands Shën Pierre dhe Miquelon Shqipëri Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik Sierra Leone Singapor Siria Sllovakia Sllovenia Somali Spanjë Sri Lanka Sudan Suedi Surinam Svalbard dhe Jan Mayen Swaziland Tajvan Tanzania Taxhikistan Thailand Timori Lindor Togo Tokelau Triko Trinidad dhe Tobago Tunizi Turkmenistani Turqi Tuvalu Uganda Ukrainë Uruguaj Uzbekistani Vanuatu Vatikan Vc Venezuela Vietnam Wallis dhe Futuna Ishujt Xhamaika Xhibuti Zambia Zelanda e Re Zimbabve Zvicra