Kurset e këmbimit BTN — USD kthyer Bhutanese Ngultrum dhe Shtetet e Bashkuara Dollar, calculator, vullneti sa

1,00 BTN Bhutanese Ngultrum
0,01 USD Shtetet e Bashkuara Dollar
Kjo kursit të këmbimit BTN/USD relevant në datën 24.02.2020 02:13
Informacion mbi monedhave
Ju jeni në faqen Konvertimi Valuta Bhutanese Ngultrum (BTN) и Shtetet e Bashkuara Dollar (USD). Kursi i këmbimit është up-to-date 24.02.2020 02:13.

Bhutanese Ngultrum (kodi ndërkombëtar BTN) — është monedhë lokale në vende të tilla si: Butan.
Shtetet e Bashkuara Dollar (kodi ndërkombëtar USD) — është monedhë lokale në vende të tilla si: American Samoa, British Indian Ocean Territory, British Virgin Islands, SHBA Virgin Islands, Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik, Timori Lindor, Guam, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Puerto Rico, Northern Mariana Islands, SHBA, Ishujt Turks dhe Caicos, Ekuador.
Bhutanese Ngultrum (BTN)
BTN USD
1 0,01
5 0,07
10 0,14
50 0,70
100 1,39
200 2,78
500 6,96
1000 13,92
2000 27,84
5000 69,60
10000 139,19
20000 278,38
50000 695,96
data 24.02.2020 02:13
Valuta kodi ISO BTN
Simbol Nu
Cilat vende

  Butan

I pjesshëm Chetrum (1/100)
Monedha 5, 10, 20, 25, 50 Chetrums, 1 BTN
Kartëmonedhat e parave 1, 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000 BTN
Viti i futjes 1974 vit
Monedhë Previous rupi Bhutanese
Emetuesi butan
Banka e lëshimit Autoriteti Royal monetare e Butan
Kartëmonedhat Prodhuesi -
Nenexhik -
 
Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)
USD BTN
1 71,84
5 359,22
10 718,43
50 3 592,17
100 7 184,34
200 14 368,68
500 35 921,70
1000 71 843,39
2000 143 686,78
5000 359 216,95
10000 718 433,90
20000 1 436 867,80
50000 3 592 169,50
data 24.02.2020 02:13
Valuta kodi ISO USD
Simbol $ • US$
Cilat vende

  American Samoa

  British Indian Ocean Territory

  British Virgin Islands

  SHBA Virgin Islands

  Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik

  Timori Lindor

  Guam

  Ishujt Marshall

  Mikronezi

  Palau

  Puerto Rico

  Northern Mariana Islands

  SHBA

  Ishujt Turks dhe Caicos

  Ekuador

I pjesshëm Dime (1/10), cent (1/100), Mill (1/1000)
Monedha 1 dhe 5 cent, 1 dime, 1/4, 1/2 dhe 1 USD
Kartëmonedhat e parave 1, 2, 5, 10, 20, 50 dhe 100 USD
Viti i futjes -
Monedhë Previous -
Emetuesi SHBA
Banka e lëshimit Sistemi i Rezervës Federale
Kartëmonedhat Prodhuesi Byroja e gdhendje dhe Printime
Nenexhik United States Mint
Zona të njohura të shkëmbimit
Dërgoja një Shoku
Zgjidh qytetin
Podgoricë Niksic Pljevlja Cetinje Tivari Berane Ulqin Tivat Kotor Budva Mojkovac Danilovgrad Kolašin Bijela Spiçi Prčanj Andrijevica Golubovci Plavë Bijelo Polje
zgjidhni vendin
Afganistan Afrika e Jugut Algjeri American Samoa Andorra Angolë Anguilla Antigua dhe Barbuda Antilles Arabia Saudite Argjentinë Armeni Aruba Australi Austri Azerbaixhan Bahamas Bahrain Bangladesh Barbados Bashkim Bashkimi Europian Belgjikë Belize Benin Bermudas Bjellorusi Bolivi Bosnja dhe Hercegovina Botsvanë Bouvet Brazil Bregun e Fildishtë Britani e Madhe British Indian Ocean Territory British Virgin Islands Brunei Bulgari Burkina Faso Burundi Butan Çad Cape Verde Cook Islands Danimarkë Dominica Egjipt Ekuador Emiratet e Bashkuara Arabe Eritrea Estoni Etiopi Filipinet Finlandë Fixhi Francë Gabon Gambia Gana Gërnzi Gini Gini Gjeorgji Gjermani Gjibraltar Grenada Grenlandë Greqi Guadeloupe Guajana Guam Guatemala Guinea Ekuatoriale Guinea-Bissau Haiti Holandë Honduras Hong Kong Hungari Indi Indonezi Irak Iran Irlandë Ishujt Aland Ishujt Falkland Ishujt Faroe Ishujt Kajman Ishujt Kokos Ishujt Marshall Ishujt Solomon Ishujt Turks dhe Caicos Ishulli i Njeriut Islandë Itali Izrael Japoni Jemeni Jordan Kaledonia e Re Kamboxhi Kamerun Kanadë Karrocë me dy rrota Katari Kazakistani Kenia Kili Kinë Kirgistani Kiribati Kolumbi Komoros Kongo Koreja e Veriut Kostarikë Kroacia Kubë Kuvajti Laos Lesoto Letoni Liban Liberi Libi Lihtenshtajn Lituani Luksemburg Macau Madagaskar Malajzia Malavi Maldive Islands Mali Mali i Zi Maltë Maqedoni Marok Martinique Mauritius Mavritani Mayotte Meksikë Mianmar Mikronezi Moldavia Monako Mongoli Montserrat Mozambik Namibia Nauru Nepal Niger Nigeri Nikaragua Niue Norfolk Northern Mariana Islands Norvegji Oman Pakistan Palau Palestinë Panama Papua Guinea e Re Paraguaj Peru Pitcairn Polinezia Franceze Poloni Portugali Puerto Rico Qipro Republika Çeke Republika Demokratike e Kongos Republika Dominikane Republika e Afrikës Qendrore Republika e Koresë Ruanda Rumani Rusi Sahara Perëndimore Saint Helena Saint Kitts dhe Nevis Saint Lucia Saint-Martin Salvador Samoa San Marino Sao Tome dhe Principe Senegal Serbia Seychelles SHBA SHBA Virgin Islands Shën Pierre dhe Miquelon Shqipëri Shtetet e Bashkuara Ishujt Minor periferik Sierra Leone Singapor Siria Sllovakia Sllovenia Somali Spanjë Sri Lanka Sudan Suedi Surinam Svalbard dhe Jan Mayen Swaziland Tajvan Tanzania Taxhikistan Thailand Timori Lindor Togo Tokelau Triko Trinidad dhe Tobago Tunizi Turkmenistani Turqi Tuvalu Uganda Ukrainë Uruguaj Uzbekistani Vanuatu Vatikan Vc Venezuela Vietnam Wallis dhe Futuna Ishujt Xhamaika Xhibuti Zambia Zelanda e Re Zimbabve Zvicra